Aktualny ranking to porównanie firm oferujących przelewy z UK do Polski. Przelewy z UK do Polski. Pomagamy wybrać najtańszy ale również najkorzystniejszy sposób na wysyłanie funtów. Dlatego przetestowaliśmy firmy z pierwszymi wynikami w wyszukiwarce Google i utworzyliśmy ranking najlepszych platform płatniczych. Choć ich oferty są bardzo do siebie podobne, to jednak różnią się szczegółami. Pod uwagę wzięliśmy kilka czynników: opłaty i prowizje, kurs wymiany walut, szybkość transakcji (czas dostarczenia pieniędzy) oraz opinie klientów.

Spis treści

Jak opracowaliśmy ranking?

Przede wszystkim, aby być w naszym rankingu, trzeba sobie na to zapracować! Dlatego też, nasz ranking opracowaliśmy na podstawie ofert udostępnionych na stronach internetowych każdej z firm. Pamiętaj, że firmy zmieniają swój kurs na bieżąco, dlatego może on odbiegać od rzeczywistego w trakcie ich wyświetlenia. W każdym bądź razie, aby móc porównać oferty kurs wymiany funta na złotówki podany w tabeli jest wzięty z tego samego czasu dla każdej z firm. Gdy będziesz chciał sprawdzić bieżące informacje o danej ofercie wystarczy, że klikniesz w logo firmy.

Wartość transakcji przeliczyliśmy w oparciu o kwotę 1000 GBP (łącznie z opłatą). Jak obliczyliśmy tą kwotę? Jest to prosty rachunek: (1000 GBP – opłata za przelew) x kurs funta. Otrzymany wynik daje nam rzeczywistą wartość przelewu, jaką otrzyma odbiorca. W tabeli uwzględniliśmy wszystkie koszty i prowizje, jakie pobierają niżej wymienione serwisy.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Przelewy z UK do Polski – Ranking!

FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
Klik-24-logo4.9988£0.004988.00 (zł)Gwiazdki Trustpilot
4,9 na 5,0
834 opinii na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
Sami-swoi-logo4.9681£0.004968.10 (zł)
2,7 na 5,0
14 opinii na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
easy-send-logo4.9620£1.994952.13 (zł)Gwiazdki Trustpilot
4,9 na 5,0
12956 opinii na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
england.pl-logo4.9692£2.00*4969.20 (zł)4.5 gwiazdki
4,5 na 5,0
141 opinii na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
minutka-logo4.9729£1.904963.45 (zł)Trustpilot opinie
3,6 na 5,0
1 opinia na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
funcik-logo5.0281£19.514930.00 (zł)
2,9 na 5,0
3 opinia na Trustpilot
FirmaKurs funtaOpłata za przelewOdbiorca otrzymaOpinie
transfer24-logo4.9100£16.724827.90 (zł)
2,2 na 5,0
9 opinii na Trustpilot

* England.pl należy spełnić określone warunki, £0.00 tylko przy przelewie powyżej £2 000.00. Przelewy poniżej 2 000 GBP będą obciążone opłatą 2GBP.

Jak najkorzystniej zlecić przelew z UK do Polski?

Spróbuj wyobrazić sobie, że przelewy z UK do Polski możesz zlecać zupełnie za darmo. Czas ich realizacji jest taki sam jak przy transakcjach krajowych. Czy takie przekazy nie byłyby dla Ciebie interesujące? Pewnie, że tak! Dlatego koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem firm specjalizujących się w tanich i szybkich międzynarodowych transferach pieniężnych online. W konsekwencji dowiesz się, kto jest liderem w branży przekazów pieniężnych. Przede wszystkim wybór odpowiedniego serwisu przyniesie Ci wymierne korzyści finansowe. Dzięki dobrze sprecyzowanym parametrom możesz z łatwością porównać ze sobą główne serwisy, które oferują transfery pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski na konkurencyjnych warunkach. W rezultacie przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne zestawienie, w którym znajdziesz rozwiązania na szybkie i tanie przelewy z Anglii do Polski.

Jak najlepiej wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

Przypuszczam, że choć raz zdarzyło Ci się zlecać bankowy przelew z angielskiego konta na polski rachunek bankowy? Być może przynajmniej próbowałeś. Jednak prawdopodobnie okazało się, że za transfer będzie trzeba słono zapłacić, a kurs wymiany walut jest nędzny. Pewnie dlatego jesteś na naszej stronie. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wysłać pieniądze z Anglii do Polski, dobrze trafiłeś. Ostatecznie celem tej strony jest przedstawienie alternatywnych rozwiązań, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ze względu na fakt, że podjęcie dobrej decyzji o wyborze odpowiedniego serwisu wymaga przygotowań. Niewątpliwie, udało nam się zebrać wszystkie topowe serwisy w jednym miejscu. Dlatego już teraz porównaj oferty – to akurat nic nie kosztuje. Oczywiście, szukanie informacji w Internecie, jak i sprawdzanie każdej z osobna zajęłoby tygodnie. W związku z tym, ułatwiliśmy Ci to zadanie i przedstawiamy wykaz opłat i kursy wymiany GBP na PLN znanych portali. Nasz rankingu firm specjalizujących się w przekazach pieniężnych zawiera przedsiębiorstwa oferujące wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach. W rezultacie w łatwy i prosty sposób możesz porównać najważniejsze elementy wpływające na decyzje o wyborze zaufanej firmy.

Darmowe ogłoszenia w UK

Ile możesz zaoszczędzić na przelewach do Polski?

Aktualnie najkorzystniejszy kurs wymiany funta, jaki znaleźliśmy w angielskich bankach, odbiega od rynkowego od 0,30 zł do maksymalnie 0,40 zł na każdym funcie. Co oznacza stratę w wysokości 300-400 złotych na przewalutowaniu 1000-ca funtów. Dodatkowo, średnia opłata za samo zlecenie przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski to minimum 10 funtów, a maksymalny koszt za transfer to nawet 25 GBP. Takie sumy mogą przyprawić o zawrót głowy. W takim razie, jak nie przepłacać za przelewy z UK do Polski? Jeśli zdecydujesz się na wysłanie pieniędzy z firmą specjalizująca się w przekazach pieniężnych zaoszczędzisz nawet 500 złotych. Gdy wybierzesz najlepszą ofertę znajdujące się w naszym rankingu, to prześlesz pieniądze do Polski bez opłat.W przygotowanym zestawieniu znajdziesz kompleksowe porównanie poszczególnych firm:

Wystawiliśmy recenzję i opinię na temat każdej z ww. platform w oparciu o wiarygodne źródło, jakim jest trustpilot.com.

Ile idą przelewy z UK do Polski?

Zastanawiasz się, jak długo idą przelewy z UK do Polski. Chciałbyś również dowiedzieć się, ile dni trwa księgowanie przelewu zagranicznego? Odpowiedź jest prosta! Adresaci otrzymują pieniądze w ustalonym czasie – najszybszy czas dostarczenia to 10 minut, a najdłużej zaczekamy aż 3 dni roboczych. Skąd ta rozbieżność? Mianowicie czas przeksięgowania pieniędzy zależy od metody, jaką wybierzemy do zlecenia transakcji. Możemy skorzystać z oferty banku, ale jest to najwolniejszy sposób. Natomiast, jeśli zależy Ci na czasie to warto wybrać jedną z firm specjalizujących się w takich transferach.

Banki posiadają dwa rodzaje przelewów zagranicznych: SWIFT oraz SEPA. Czas dostarczenia każdego z nich ustala bank na podstawie wybranych przez nas opcji. Przewidywany czas księgowania pieniędzy waha się w przedziale od 1 do nawet 5 dni roboczych. Dlatego w momencie zlecania przelewu mamy wybór, jaki rodzaj przelewu chcemy wykonać. W ofercie banku mamy możliwość skorzystać z jednego spośród poniższych transferów:

  • Przelew SEPA – księguje się zazwyczaj w ciągu 1 do 2 dni roboczych;
  • SEPA Instant – czas księgowania to zaledwie kilka minut. Niestety obecnie żaden bank w Polsce nie realizuje takiej transakcji;
  • Przelew SWIFT – trwa od 2 do 5 dni roboczych w zależności od rodzaju przelewu.

Jaki przelew wybrać: SWIFT czy SEPA?

Pamiętaj, że transakcje SEPA są rozliczane walucie euro pomiędzy krajami wspólnoty. Dlatego nie są korzystnym wyborem dla przelewów z Anglii, ponieważ poniesiesz koszty podwójnego przewalutowania. Najpierw z funtów na euro, a następnie z euro na złotówki. Pomimo tego, że jest to szybki sposób to nie należy do najtańszych. Natomiast standardowy przelew SWIFT będzie dostarczony w czasie od 2 do 5 dni. Czas realizacji jest dłuższy, ale możemy go nadać w dowolnej walucie, do każdego kraju na świecie. Mankamentem jest jednak jego koszt, na który składa się wysoka opłata za przelew oraz koszty banków pośredniczących w transakcji. Jeśli zależy Ci na szybszej usłudze to będziesz musiał za to dodatkowo zapłacić, czyli za przelewy Tomnext oraz Overnight. Teraz na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób wysłać pieniądze szybciej a także taniej. Dlatego właśnie powstał ten ranking firm. Znajdziesz w nim odpowiedni serwis, który zapewni dogodne warunki w przystępnej cenie.

Dla kogo jest ranking przelewów do Polski?

Ranking przelewów do Polski jest przeznaczony dla każdego, kto planuje przekazywać środki z innego kraju, takiego jak Anglia, do Polski. Adresuje się do osób, które poszukują efektywnych, ekonomicznych i niezawodnych rozwiązań finansowych. Bez względu na to, czy jesteś emigrantem, pracującym za granicą, czy prowadzisz działalność gospodarczą na międzynarodowym rynku, ranking przelewów dostarcza istotnych informacji na temat różnych opcji transferów finansowych, aby ułatwić podjęcie świadomej decyzji w zakresie wyboru najlepszej metody. Podsumowując, każdy z nas ma inne potrzeby. Dla jednych najważniejszy będzie czas realizacji, zaś inni będą potrzebować oferty na darmowe przelewy do Polski. Dzięki praktycznemu zestawieniu firm będziesz mógł porównać wszystkie oferty. Ponadto sprawdzisz, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Gwarantujemy, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.