Aplikacja do nauki angielskiego to niezwykle przydatne narzędzie, które z pewnością pomoże nam podnieść nasze umiejętności językowe. Oprócz tego, korzystanie z niej niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich konkretnie? Przede wszystkim wygodę, oszczędność, jak i niebywały komfort użytkowania. Możemy uczyć się na niej w dowolnie wybranym miejscu, jak i czasie. Oczywiście, jeżeli mamy ze sobą swój telefon lub smartfon. W tym miejscu polecamy kilka najciekawszych aplikacji do nauki języka angielskiego. Zapraszamy do niniejszej lektury!

Spis treści

Aplikacja do nauki angielskiego – wstęp

Aplikacja do nauki angielskiego to odpowiedź na dynamiczny rozwój technologii, również w dziedzinie nauki języków obcych. W ostatnim czasie możemy zauważyć zwiększoną popularność tej formy nauki lingwistycznej. Z czego może to wynikać? Głównymi powodami są przede wszystkim: wygoda i skuteczność, które w połączeniu dają niesamowite postępu w opanowaniu potocznego “angola”. Duża część spośród tych aplikacji jest darmowa na początkowych etapach. Tak więc każdy, kto chciałby udoskonalić swoje kompetencje językowe, może to robić zupełnie bezpłatnie. Dlatego, gdy mamy chwilę wolnego czasu, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

W dzisiejszych czasach, które cechuje przede wszystkim: elastyczność, szybkość i mobilność, aplikacje mobilne to przysłowiowe “złoto”! Dlaczego? Dają nam wszystko, czego byśmy potrzebowali od standardowej lekcji języka angielskiego. Ponadto oferują jeszcze dodatkowo mnogość innych funkcji, których sami byśmy lepiej nie wymyślili.

Darmowe ogłoszenia w UK

Jaką wybrać aplikację do nauki angielskiego?

Jak wiemy, aplikacji tego typu jest mnóstwo, jednakże nie wszystkie mają identyczne zastosowanie. Wyróżnia się kilka rodzajów “apek”, które skupiają się na innym obszarze znajomości językoznawczej. Jedne mogą dotyczyć wyłącznie gramatyki, zaś inne obejmować wyłącznie słownictwo. A pozostałe mogą być kompleksowymi kursami angielskiego, pozwalającymi szlifować wszystkie aspekty językowe. Chcąc wyodrębnić typy aplikacji do nauki języka angielskiego, dokonaliśmy poniżej konkretnego podziału. Aczkolwiek należy pamiętać, iż spora liczba niektórych aplikacji stanowi kombinację kilku z nich.

Rozumienie ze słuchu angielski ćwiczenia online

W ćwiczeniach opartych na rozumieniu ze słuchu, najbardziej pomocna okaże się aplikacja BBC Learning English. Odnajdziemy w niej całą masę rozmaitych lekcji, z których najwięcej dotyczy odsłuchów krótkich, jak i tych nieco dłuższych nagrań. Warto sprawdzić przede wszystkim 6 Minute English, które dostępne są w formie dyskusji do odsłuchu. Do każdej z lekcji autorzy przygotowali transkrypt oraz listę ze słówkami. Na pewno okażą się one użyteczne w przyswojeniu nowego słownictwa.

Gramatyka po angielsku

W celu podnoszenia swoich umiejętności gramatycznych z języka angielskiego, warto sprawdzić się w następujących aplikacjach. Grammar Smash English oraz English Grammar Book. Poziom trudności jest tutaj średniozaawansowany, gdyż całość odbywa się po angielsku. Niewątpliwą zaletą tej apki jest swobodny dostęp bez żadnych opłat i intuicyjny serwis.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Słownictwo angielski

Popularną apką do nauki słownictwa jest Quizlet. Ta aplikacja do nauki angielskiego intuicyjnie sama dopilnowuje, aby użytkownik nie zapomniał pisowni, znaczenia oraz prawidłowej wymowy nowych terminów. Warto podkreślić, że cały proces nauki odbywa się tutaj w bardzo przyjaznej formie.

Kurs angielskiego przez Internet

Spora ilość aplikacji oferuje pełne kursy języka angielskiego. Jedną z najbardziej znanych tego typu jest Memrise. Aplikacja daje możliwość przeprowadzenia ćwiczeń z wybranej tematyki słownictwa oraz wielu obszarów gramatyki. Ponadto znajdziemy tutaj materiały audiowizualne, dzięki którym potrenujemy odsłuchy rozmów, jak i ich rozumienie. Aplikacje mające w ofercie kompleksowe kursy, bardzo często dysponują funkcją stałej oceny rozwoju umiejętności. Dzięki temu, mamy rzeczywisty podgląd na nasze postępy, jak również na obszary, które wymagają jeszcze poprawy. Memrise poleca się szczególnie młodzieży szkolnej, gdyż nowe słówka pokazuje się w formie śmiesznych memów. Poza tym, apka jest prosta w obsłudze i możemy z niej korzystać pozostając nawet w trybie offline. Możemy rozpocząć od podstawowego poziomu lub przejść od razu na wyższy level. Aby uczyć się z Memrise, musimy też otworzyć konto.

Konwersacje po angielsku

Aplikacja do nauki angielskiego to także doskonały sposób do ćwiczeń rozwijających mowę w tym języku. Praktycznie każda apka posiada wbudowaną funkcję rozpoznawania mowy, dzięki której mamy możliwość przeprowadzenia symulacji rzeczywistej konwersacji. Tego typu ćwiczenia umożliwiają wyrażenie naszych przemyśleń, jak również zrozumienie przekazu naszego rozmówcy. Oswojenie się z rozmowami po angielsku w domowym zaciszu na pewno pomoże. Szczególnie osobom bardziej nieśmiałym, niewierzących we własne umiejętności lub tych, które przechodzą tzw. blokadę językową. Przystosowanie się do wypowiadania na głos pełnych zdań to duży postęp. W efekcie doprowadzi do tego, że w prawdziwej rozmowie z pewnością będziemy bardziej pewni siebie.

Słowniki angielski

Każdy kto uczy się angielskiego, zdaje sobie sprawę z istoty posiadania słownika. Wcześniej ludzie korzystali z grubych tomów, na szczęście teraz wystarczy posiadać jedynie smartfon. Chcąc pobrać aplikację spełniającą funkcję słownika, polecamy Diki słownik angielskiego, dzięki któremu natychmiastowo wyszukamy każde słówko.

Jaka jest najlepsza aplikacja do nauki angielskiego?

Która aplikacja do nauki angielskiego jest najlepsza? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, choć bez dwóch zdań tą najlepszą będzie ta najbardziej odpowiednia dla nas. Ważne są także nasze oczekiwania względem aplikacji, jak i nasz aktualny poziom znajomości angielskiego. Poniżej wymieniamy kilka apek, które warto spróbować na każdym etapie nauki.

Duolingo angielski

Duolingo to najbardziej klasyczna aplikacja do nauki angielskiego dostępna na polskim rynku. Jakie są jej zalety? Skutecznie uczy, bawi i uzależnia! Dzięki niej błyskawicznie wzbogacimy zakres naszego słownictwa, usłyszymy właściwe brzmienie słów i tym samym wytworzymy pewnego rodzaju intuicję językową. Aplikacja ta nie pokazuje poprawności gramatycznej, toteż dla osób na etapie początkującym może stanowić nie lada wyzwanie. Jednakże jest świetnym dodatkiem do standardowego kursu języka angielskiego. Potrzeba jedynie 15 minut na dzień, żeby po kilku miesiącach władać kilkuset nowymi terminami. W dodatku wymawiając je pełnych zdaniach złożonych!

W Duoligno musimy przejść wszystkie kolejne poziomy, nie pomijając niczego. Po zrealizowaniu danej sekcji, przenosimy się na wyższy poziom i dostajemy coraz to trudniejsze polecenia do wykonania. Umożliwiają one rozwinięcie naszego zasobu słownictwa oraz nabycie umiejętności łączenia tych słówek w pełnych zdaniach. Jeżeli uda nam się przejść całość, możemy dojść do poziomu B1/B2 – zależnie od tego, ile razy powtarzaliśmy sekcje. Co jest największą zaletą tej apki? Po pierwsze nie kosztuje nas zupełnie nic, oczywiście możemy nabyć pakiet “plus”, lecz wersja “free” sprawdza się bez zarzutów. Ponadto nie wymaga się od nas założenia konta.

Babbel angielski

Babbel to apka stanowiącą niejako odwrotność wyżej opisanego Duolingo. Autorzy postawili tutaj na ćwiczenia rzeczywistych rozmów w życiu codziennym. Możemy wybierać interesujące nas obszary tematyczne i przechodzić swobodnie z jednych do drugich. Szczególny nakład położono tutaj na dialogi, a dzięki ciągłym powtórkom w trybie “spaced repetition“, nowo poznane słówka na trwałe trafią do naszej pamięci. Babbel to aplikacja, która przypodoba się również osobom już na nieco bardziej zaawansowanym poziomie. Bezpłatnie możemy wykorzystać jedynie pierwszą lekcję, następne trzeba już niestety wykupić.

Busuu angielski

Busuu jest aplikacją oferującą tzw. kompletny kurs. Poziomy nauki odpowiadają skali CEFR. Czyli od A1 (początkujący) do C2 (biegły), zaś kursanci mogą ćwiczyć mowę, gramatykę, pisanie, słuchanie oraz czytanie. Lekcje nie zajmują dużo czasu i zwykle trwają do 10 minut. Bardzo dobrze przygotowane angażują słuchacza w pełni. Każde z nich tworzą wspólną całość. Mamy także możliwość powrotu do poprzednich materiałów, żeby właściwie utrwalić zdobytą wiedzę. Fajną rzeczną jest fakt, że nie tylko my się uczymy, ale również aplikacja. Mianowicie Nas samych, starając się jak najlepiej dobrać nam odpowiednie ćwiczenia. Busuu charakteryzuje się więc przejrzystą obsługą kursanta oraz niebywałą elastycznością. Ciekawostką jest opcja nauki tematyki “Travel“, która obejmuje hasła najczęściej używane przy podróżowaniu. Plusem Busuu jest fakt, że możemy nawiązać kontakt z innymi użytkownikami, niestety małym minusem jest obowiązek utworzenia konta. Jak i konieczność uiszczenia opłaty za wiele ciekawych funkcji aplikacji.

Aplikacja do nauki angielskiego – zakończenie

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu, osoby gotowe zapisać się na kurs języka angielskiego, zwykle decydowały się na jednakowe rozwiązanie. W tym celu wybierały kursy organizowane przez native speakerów, bądź lektorów. Często używano też kosztownych podręczników, które miały za zadanie pomóc nam w opanowaniu zasad gramatycznych. Na szczęście dzisiaj możemy iść z duchem czasu i wybrać innowacyjne rozwiązanie odpowiadające potrzebom dzisiejszych czasów. Zamiast lekcji na żywo, jak i kilkuset stronicowych podręczników coraz częściej wolimy korzystać z lekcji online.

Aplikacja do nauki angielskiego może stanowić efektywne narzędzie. Dzięki niej poznasz najpopularniejszy język obcy świata o wiele szybciej i znacznie przyjemniej. Jest dobrym pomysłem, nawet gdy już chodzisz na kurs, bowiem mogą stanowić cenne uzupełnienie i odskocznię od czasem cięższych lekcji. Poza tym większość aplikacji jest darmowa!

Jako inne warte uwagi aplikacje do nauki języka angielskiego polecamy jeszcze dwie poniższe:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.