Przelewy z Polski do Anglii możesz teraz robić w bardzo prosty i wygodny sposób, czyli online. Nie wychodząc nawet z domu bez problemu wyślesz każdą kwotę pieniędzy. Niestety taka przyjemność nie jest zupełnie darmowa. Dowiedz się, ile zapłacisz za takie usługi międzynarodowe oraz jak długo Twój odbiorca będzie czekał na pieniądze od Ciebie. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi przekazów pieniężnych z Polski do Anglii. Przeanalizujemy różne aspekty tego procesu, w tym dostępne opcje przekazów, koszty, czynniki wpływające na wybór konkretnych usług, oraz kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu tego rodzaju transakcji.

Spis treści

Przelewy z Polski do Anglii online

Mamy wiele możliwości wykonania przelewu z Polski do Anglii online. Od tego jaką metodę wybierzemy, będzie zależeć ostateczna cena, jaką zapłacimy za transakcję oraz czas jej realizacji. Wiąże się to głównie z kursem wymiany walut. Im dana firma będzie miała korzystniejszy, tym lepiej dla nas. Można oczywiście czekać na lepszy kurs lub skorzystać z usług operatorów przekazów pieniężnych, u których jest on zawsze konkurencyjny. Od kiedy coraz więcej powstaje na rynku takich serwisów transferowych, tym bardziej nie opłaca się realizowanie operacji finansowych za pośrednictwem instytucji bankowych. Poza wyżej wspomnianymi firmami i bankami, możemy wysyłać pieniądze PL-UK między innymi przy pomocy portfela cyfrowego (np. PayPal lub PayU) lub kantora internetowego.

Dlaczego nie bank?

Nim przejdziemy do – według nas – najlepszej opcji przelewów z Polski do Anglii, zatrzymajmy się na chwilę w banku. A właściwie na przekazach bankowych i dlaczego są coraz mniej opłacalne. Co prawda, instytucja ta zapewni nam wygodny i bezpieczny transfer środków. W niektórych przypadkach będzie on nawet szybki, jednak nie dotyczy to usług międzynarodowych. W bankach koszty za takie transakcje są bardzo drogie, a ponadto dość długo trwa ich realizacja (nawet 3-5 dni robocze). Nie możemy tutaj liczyć także na atrakcyjny kurs wymiany walut. Właśnie dlatego odradzamy wysyłanie pieniędzy do UK przez bank. Podobnymi wysokimi opłatami cechują się portfele cyfrowe oraz kantory internetowe.

Firmy transferowe

Skoro wyżej wymienione sposoby wykluczamy ze względu na duże koszty, przez co ostatecznie sama transakcja staje się nieopłacalna, skupmy się na na firmach transferowych. A szczególnie na ich plusach, ponieważ tych jest sporo. Oczywistym jest komfortowy przelew online z domu na własnym urządzeniu (laptop, smartfon) w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdujesz. Ponadto ich usługi międzynarodowe są na wysokim poziomie, to znaczy, że nasze pieniądze są bezpieczne jak w banku. Jednak, co dla każdego klienta korzystającego z takich usług najważniejsze, to szybka realizacja przekazu bez zbędnych opłat. To znaczy, że Twój odbiorca może mieć pieniądze, które mu wysłałeś, na swoim angielskim koncie już do 24h, a Ty nic za to nie zapłacisz (lub poniesiesz symboliczną cenę za wariant ekspresowy). Zainteresowany? To poczytaj o operatorach pieniężnych.

Wygodny przekaz online

Jak łatwo robić przelewy z Polski do Anglii online?

Ustaliliśmy już, że najlepszą formą przelewu z Polski do Anglii są firmy specjalizujące się w przekazach online. Skoro w tak łatwy sposób można wykonać transakcję za ich pośrednictwem, dowiedzmy się dokładnie jak. Zróbmy to na przykładzie jednego z serwisów transferowych. Nowoczesna platforma Klik-24 oferuje profesjonalne usługi międzynarodowe, gdzie w komfortowy sposób zrealizujemy przelew pieniężny. Po wejściu na stronę internetową tego pośrednika, która jest bardzo przejrzysta, w niezwykle intuicyjny sposób zostaniemy poprowadzeni w kierunki opcji przesłania pieniędzy PL-UK. Kolejne kroki są równie proste. Wystarczy wygodnie rozsiąść się w fotelu i poświęcić kilka chwil przed monitorem. Dokładną instrukcję przedstawiamy poniżej.

W kilku krokach

Firma Klik-24, charakteryzująca się przede wszystkim transparentnością opłat, zapewnia nam również jasne i proste wykonanie operacji finansowej, a mianowicie:

  • Najpierw na stronie zakładamy konto klienta, które jest darmowe. Przy rejestracji należy podać takie dane, jak: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, email oraz numer telefonu. Potrwa to zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnych dokumentów.
  • W następnych punktach procesu wybieramy kwotę przelewu, którą chcemy wysłać. Podajemy także: walutę oraz kraje (z jakiego wysyłamy oraz nadajemy płatność). Ponadto ze swojej strony serwis zapewnia aktualny kurs wymiany walut.
  • Wpisujemy dane odbiorcy. Czyli: imię i nazwisko (lub nazwę) odbiorcy. A także: numer konta bankowego oraz tytuł przelewu.
  • Zatwierdzamy wykonanie przelewu. Pieniądze przesyłamy na krajowy rachunek bankowy firmy Klik-24 (dlatego ważne jest, aby wpisać poprawne dane).
  • I gotowe! Dalszą procedurą zajmuje się już operator, a my nie musimy się o nic martwić.

Prościej się nie da!

Na podstawie wysyłania przelewu za pośrednictwem serwisu Klik-24, sam widzisz, jak to dziecinnie proste. Jednak to jeszcze nie koniec. Dla całkowitego potwierdzenia naszych słów, przedstawimy Ci kilka firm, dzięki którym zrobisz tani i szybki przelew z Polski do Anglii. A do Ciebie będzie należała decyzja, z której formy przekazu środków skorzystasz.

Proste przelewy z Polski do Anglii za pomocą sprawdzonych firm transferowych

W przypadku przelewów z Polski do Anglii wiemy już, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm specjalizujących się w przekazach online. Jest to bardzo tania i wygodna opcja. Nie tylko szybko wykonasz transakcję, ale równie błyskawicznie pieniądze dotrą do Twojego odbiorcy. Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego dla Ciebie operatora przekazów pieniężnych, porównamy kilka serwisów pod względem: opłat za przelew, czasu realizacji oraz opinii klientów. Poza wcześniej wspomnianą platformą Klik-24, w naszym rankingu znajdą się również takie strony, jak: TransferGo, Walutomat, Revolut. Dowiedz się, gdzie zapłacisz najmniej za transakcję, a co polecają inni internauci, którzy skorzystali z usług transferowych.

Ranking

FirmaKoszty transakcjiCzas realizacjiOpinia klientów
Klik-240 zł1-2 dni4,9/5
Revolut0 zł tylko revolut do revolut, reszta PŁATNE od 3PLN wzwyż1-2 dni4,3/5
TransferGo0 zł dwa pierwsze przelewy, kolejne PŁATNE 4.992 dni4,7/5
Walutomatdo 0,2% prowizji + PŁATNY 9 PLNdo 48 godzin3,1/5
Źródło: https://pl.trustpilot.com

Podsumowanie

Jak możecie zobaczyć w powyższej tabeli, w zależności od firmy, świadcząc nam podobne usługi są różnie oceniane przez użytkowników Internetu. To już od ciebie zależy, czy bardziej zależy ci na czasie, a pieniądze nie grają roli, czy jednak wolisz zaoszczędzić, mimo że przekaz do odbiorcy dojdzie z małym poślizgiem. Natomiast sugerując się powyższym zestawieniem, jak i samą ofertą, zdecydowanie polecamy specjalistów z Klik-24. Wiedzą, że dla osoby wykonującej przelewy z Polski do Anglii ważny jest nie tylko czas i niskie opłaty, ale także bezpieczeństwo jego pieniędzy. Stąd tak duży nacisk na platformę, która jest doskonale zabezpieczona. Ponadto klienci często do nich wracają, co można przeczytać w wielu recenzjach. Dbanie o klienta i jego finanse jest priorytetem dla firmy Klik-24. Również dlatego wychodzi na prowadzenie w porównaniu do pozostałych usługodawców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.