Przelewy z Holandii do Polski dla wielu osób są bardzo istotne. Spora część naszych rodaków emigruje zarobkowo właśnie do tego państwa. Przebywająca w kraju tulipanów spora część Polek i Polaków nadal posiadaja zobowiązania finansowe w ojczyźnie. Cykliczne opłacanie rachunków, pomoc rodzinie lub inne inne wydatki sprawiają, że każdy szuka odpowiedniego sposobu na przesłanie pieniędzy. Czy warto wykonać tradycyjny przelew bankowy? Jakie alternatywy pojawiły się na rynku finansowym? Chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej zrealizujesz transfer Holandia – Polska? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem i pozbądź się wątpliwości!

Spis treści:

Przelewy z Holandii do Polski

Przelewy z Holandii do Polski możemy współcześnie realizować zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem firm internetowych. Transakcje międzynarodowe stały się tak samo powszechną operacją finansową, jak przelewy wewnątrzkrajowe. Dlatego swoboda w zagranicznych przekazach pieniężnych jest obecnie bardzo duża. Wystarczy tylko zdecydować się na odpowiedniego pośrednika. Jak dokonać wyboru? Najlepiej poprzez analizę dostępnych ofert pod kątem czasu realizacji transakcji oraz związanymi z nimi opłatami. Warto wiedzieć, że współczesne przekazy to nie tylko transfery wykonywane w oddziale banku. To już przeszłość. Branża finansowa podaje nam coraz więcej ciekawych rozwiązań w zakresie przelewów zagranicznych, dlatego możemy oszczędzać czas i pieniądze, jeśli tylko chcemy. Wybór odpowiedniego usługodawcy sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek a pieniądze trafią do odbiorcy szybko i bezpiecznie. Jakie przesłać środki do Polski szybko i korzystnie? Zapraszamy do lektury!

Przelewy zagraniczne – ważne kwestie

Istotne w wykonywaniu przekazów zagranicznych jest ograniczenie kosztów z nimi związanych oraz czasu ich realizacji. Nikt nie lubi przepłacać oraz tracić czasu, a tym bardziej jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy. Dlatego, chcąc przesłać euro na polski rachunek bankowy, należy zapoznać się z kilkoma kluczowymi elementami, które w znacznym stopniu pomogą dokonać odpowiedniego wyboru pośrednika, oto one:

  • proponowana przez usługodawcę cena za samo zlecenie usługi,
  • koszty związane z przewalutowaniem euro na złotówki,
  • ilość dodatkowych pośredników biorących udział w transakcji,
  • tryb księgowania wpłaty,
  • rodzaj sieci przelewów,
  • czas wykonania,
  • ewentualne dodatkowe opłaty i prowizje.

Rodzaj przekazu – SEPA czy SWIFT?

Realizując przekaz zagraniczny mamy do wyboru dwie możliwości: przelew europejski oraz przelew walutowy. Nasz wybór będzie podyktowany lokalizacją banku nadawcy i odbiorcy oraz walutą, w jakiej ma być wykonane rozliczenie.

Przelewy europejski, czyli SEPA usprawnia przesyłanie pieniędzy pomiędzy państwami należącymi do strefy EURO. System ten zastąpił dotychczasowe systemy krajowe. Banki, które realizują płatności SEPA są bezpośrednio powiązane z innymi bankami lub całą siecią banków pośredniczących, co sprawia że przesyłanie pieniędzy odbywa się płynnie. Ze względu na to, że Holandia oraz Polska należą do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, transfery pomiędzy tymi państwami odbywać się będą właśnie za pomocą tej sieci.

Przy pomocy systemu SWIFT możemy zlecać przelewy do każdego państwa na świecie i w każdej walucie. Jest to jednak zdecydowanie bardziej kosztowna opcja, niż SEPA a w dodatku odznacza się dłuższym czasem realizacji.

Przelewy z Holandii do Polski za pomocą banku

Przelewy z Holandii do Polski możemy wykonywać na kilka sposobów, a najstarszym i najbardziej tradycyjnym z nich jest zlecenie przekazu w banku. Jednak, czy aby na pewno jest to dobry wybór?

Wykonanie transferu zagranicznego w banku nie tylko wiąże się z ukrytymi kosztami, ale także długim czasem sfinalizowania transferu. Jest to zdecydowanie najmniej opłacalna z wszystkich możliwości. Po pierwsze, otrzymujemy zdecydowanie niekorzystne stawki za przewalutowanie i wysokie koszty zlecenia usługi. Dodatkowo procedura przesłania środków z Holandii do Polski może wiązać się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji transferu.

Jakie są alternatywy dla placówek bankowych?

Żyjąc w dobie Internetu potrzebujemy rozwiązań, które będą szybkie i bezpieczne. Współcześnie najbardziej efektywne są rozwiązania online. Wystarczy niewiele aby zauważyć, że dookoła pojawiło się coraz więcej możliwości na bezproblemowe i nie drogie przelewy międzynarodowe. Należy tutaj przede wszystkim wymienić te najbardziej powszechne sposoby, czyli portfele elektroniczne, kantory internetowe oraz firmy online, które specjalizują się w przekazach zagranicznych. Opcje online umożliwiają zlecenie transferu o każdej porze z dowolnego urządzenia oraz bez wielu formalności. Nie da się ukryć, że jest to nie tylko szybsze i wygodniejsze, ale przede wszystkim bardziej opłacalne.

Wise – najlepszy sposób na udane transfery!

Firma Wise jest jednym z liderów wśród firm specjalizujących się w przekazach międzynarodowych. Jedyne, co musisz zrobić to dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Wszystko zajmie Ci dosłownie kilka minut. Na stronie internetowej Wise możesz również na bieżąco obserwować kurs wymiany walut, dzięki czemu wiesz dokładnie jaka kwota zostanie przekazana Twojemu odbiorcy. Co ważne, w transakcji nie biorą udziału żadne inne podmioty, więc masz pewność braku ukrytych kosztów oraz gwarancję bezpieczeństwa. Przekonaj się sam/a jakie przekazy zagraniczne mogą być swobodne, bezpieczne i korzystne.

Jeśli szukasz taniego, szybkiego i bezpiecznego sposobu na przesyłanie pieniędzy za granicę, Wise to rozwiązanie dla Ciebie. Zarejestruj się, korzystając z naszego linka, aby otrzymać darmowy pierwszy przelew. Dzięki konkurencyjnym kursom walut i braku ukrytych opłat, Wise pozwala na oszczędności w porównaniu do tradycyjnych banków. Możesz też śledzić każdy etap transakcji w czasie rzeczywistym, co daje Ci pełną kontrolę nad przelewem. Zapraszamy do współpracy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.