Ile trwa przelew z Polski do Belgii? Czas realizacji takiego przelewu zagranicznego zależeć może od kilku czynników. Jakich? Zobaczmy sami! Jednakże kluczowy jest sposób wykonania. Dlatego w niniejszym tekście analizujemy i sprawdzamy, jaki czas jest potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy na belgijskim koncie. Podajemy też gotowe rozwiązanie, które stanowi doskonałą alternatywę dla powolnej i nieopłacalnej oferty banków. Zapraszamy!

Spis treści

Ile trwa przelew z Polski do Belgii? – o czym trzeba wiedzieć?

Ile trwa przelew z Polski do Belgii? Zadając sobie pytanie odnośnie czasu procesowania przelewu międzykrajowego, z polskiego konta na belgijskie, należy pamiętać o jednym. Mianowicie o tym, że oba te państwa są członkami strefy SEPA. Belgia to jedno z państw założycielskich Wspólnoty Europejskiej (1958), stanowiącej filar późniejszej UE. Jak wiemy, Polska dołączyła do grona krajów unijnych w 2004 roku. Co to znaczy? Przede wszystkim tyle, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować przelew europejski SEPA. Jak sama nazwa wskazuje, jest to typ płatności dedykowanych dla Europy. Ile trwa przelew z Polski do Belgii w sieci SEPA? Czas księgowania środków w tym systemie ujednolicono do standardu D+1, przez co obecnie wynosi on maksymalnie 1 dzień roboczy.

Z czego wynika ta szybkość? Głównie z faktu, iż nie występują tutaj żadni pośrednicy w postaci banków korespondentów, którzy zawsze wydłużali proces księgowania środków. Jak również poprzez pobieranie prowizji podnosili koszt przelewu zagranicznego. Banki należące do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro korelują ze sobą nawzajem, wobec czego nie potrzebują wsparcia podmiotów z zewnątrz. Należy też pamiętać o tym, że aby móc wykonać przelew SEPA, musimy ustawić odpowiednie parametry naszego przelewu. Jakie? Zobaczcie niżej.

Czas a koszt przelewu z Polski do Belgii

Ile czasu idzie przelew zagraniczny? Tak, jak wspomnieliśmy już we wstępie, to ile trwa przelew z Polski do Belgii, zależy od jednego. Mianowicie, od tego, jakiego usługodawcę wybierzemy. Czy będzie to bank, kantor, punkt agencyjny, płatności z użyciem e-portfela czy też firmy online? Wybór jest jak widać spory. Wszystkie te sposoby oferują podobną długość księgowania płatności. Aczkolwiek chcąc wybrać metodę szybką, tanią, a zarazem korzystną, na wstępie wykluczyć powinniśmy banki. Dlaczego?

Każda z powyższych metod jest lepsza od propozycji ze strony banków. Nie jest tajemnicą, że właśnie tam otrzymamy najniższy kurs wymiany walut. Przekłada się to z kolei na wysoki poziom spreadu walutowego. Czyli różnicę pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Im jest wyższa, tym klient więcej straci na wymianie, zaś im niższa, może zaoszczędzić o wiele więcej. Najwyższy spread odnotowuje się w bankach, najniższy zaś w firmach internetowych, dlatego spośród wszystkich metod ta jest najlepsza!

Jak zrobić przelew SEPA z Polski do Belgii?

Mając potrzebę dokonania przelewu z Polski do Belgii w sieci płatności SEPA, musimy spełnić określone wymogi, które szczegółowo omawiamy poniżej.

  1. Waluta transakcji – EUR. Euro jest jedyną akceptowalną walutą w obrębie płatności SEPA. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykonać takiego transferu z rachunku prowadzonego w złotówkach. Nastąpi po prostu przewalutowanie z PLN na EUR, po kursie wymiany wybranego przez nas usługodawcy.
  2. Opcja kosztowa płatności – SHA. Czyli skrót angielskiego słowa share, czyli dzielić. Oznacza płatność współdzieloną pomiędzy nadawcę, a odbiorcę transakcji. Polega na tym, że za opłaty dla banku nadawcy odpowiada zleceniodawca przelewu. Natomiast prowizje dla banku odbiorcy ponosi zleceniobiorca płatności. W przelewach SEPA, jest to jedyna dostępna opcja.
  3. Typ płatności – SEPA. Może wydawać się to logiczne, że skoro chcemy zlecić przelew SEPA, to oczywistym jest też, że taki typ transakcji realizujemy. Jednakże bez oznaczenia tego w systemie, bank zakwalifikuje nasz przelew jako powolny i kosztowny przelew międzynarodowy typu SWIFT. Ponadto, zarówno kraje, jak i banki obydwu stron transakcji muszą znajdować się w obszarze SEPA.

Ważne! Jeżeli nie spełnimy przynajmniej jednego z powyższych warunków, przelew SEPA nie będzie przeprocesowany. Bank zrealizuje naszą transakcję jako długo idący i nieopłacalny przelew globalny typu SWIFT!

Kiedy dojdzie, a ile trwa przelew z Polski do Belgii? Najszybciej w Wise!

Zastanawiając się, jak przesłać pieniądze z Polski do Belgii analizujemy. Kiedy nasze środki dotrą do odbiorcy oraz jak długo będzie to trwało. Każdy chce oczywiście wybrać szybkie przelewy zagraniczne, jednak nie wszędzie jest to możliwe. Ważne jest także, aby wybrana przez nas usługa łączyła cechy szybkości transferu, korzystnej ceny za zlecony przelew zagraniczny. Jak również gwarancji bezpieczeństwa transakcji. Gdzie więc szukać tak kompleksowej oferty? Bez wątpienia w firmach internetowych! Pozostaje więc pytanie, która firma ma najlepszą ofertę na rynku?

Na dzień dzisiejszy niekwestionowanym liderem w branży zagranicznych usług płatniczych jest firma Wise! Dlaczego warto wybrać właśnie Wise? Dlatego, że jest zaufaną instytucją finansową, która funkcjonuje już od 2013 r. Przez ten czas udało im się zbudować renomę bardzo solidnej marki oraz zdobyć zaufanie szerokiego grona klientów. Potwierdzeniem tej opinii jest wysoka ocena, jaką otrzymali na niezależnym portalu – Trustpilot. Szybkie i tanie przekazy pieniężne stanowią więc wizytówkę firmy Wise. Ile trwa przelew z Polski do Belgii w Wise? W zależności od wybranego typu przelewu, zajmuje to od kilku godzin do 1 dnia roboczego.

Jak wykonać szybki przelew zagraniczny z Polski do Belgii w serwisie wymiany walut Wise?

Jak wykonać szybki przelew z Polski do Belgii z Wise? To bardzo proste! Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję.

  1. Wystarczy zarejestrować darmowe konto klienta na platformie wymiany walut. Korzystając z naszego linka otrzymasz pierwszy przelew za darmo.
  2. Następnie logujemy się do panelu klienta. Za pomocą kalkulatora przelewu określamy skąd i dokąd wysyłamy pieniądze oraz ustalamy kwotę transferu. Widzimy wówczas kurs przewalutowania oraz dokładną sumę, jaką otrzyma nasz beneficjent w euro. Dalej klikamy “prześlij pieniądze”.
  3. W kolejnym kroku przechodzimy do wypełnienia formularza przelewu. Wprowadzamy tutaj dane odbiorcy płatności wraz z numerem konta bankowego IBAN. Po wpisaniu wszystkich informacji, potwierdzamy zlecenie usługi transferu.
  4. Ostatnim krokiem po stronie klienta jest oczywiście opłacenie transakcji. Wyświetli się wówczas okienko z danymi niezbędnymi do wykonania przelewu na konto firmy. Otrzymamy także podsumowanie naszej transakcji.
  5. Gotowe! Po zrealizowaniu płatności pozostaje oczekiwać na zaksięgowanie środków na belgijskim koncie odbiorcy. Zależnie od wybranego trybu przelewu czas księgowania płatności wynosi średnio 1-24h robocze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.