Ile idzie przelew z Polski do Luksemburga? Jak doskonale wiadomo, czas księgowania zagranicznej płatności zależy od szeregu różnorodnych czynników. Najistotniejszy jest jednak wybór kompleksowej metody zapewniającej zarówno przystępny koszt przewalutowania, jak i szybki czas realizacji usługi. Gdzie takiej szukać? Przekonajmy się!

Spis treści:

Ile idzie przelew z Polski do Luksemburga? – słowem wstępu

Ile idzie przelew z Polski do Luksemburga? Takie pytanie bardzo często zadają sobie Polacy przebywający na emigracji zarobkowej w Wielkim Księstwie Luksemburga. Jest ono tak powszechne z jednego istotnego powodu – poszukiwania optymalnego rozwiązania na przelew z polskiego konta na luksemburskie. Czyli takiego, który pozwoli na korzystne i szybkie zlecenie usługi. Czy takie połączenie w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej tak! Niestety tylko nieliczne firmy mogą zagwarantować tak opłacalną ofertę. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, ile czasu idzie przelew w tym kierunku.

Na początku warto nadmienić, że zarówno Polska jak i Luksemburg są członkami Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. W skrócie określa się ją również strefą płatności SEPA. Fakt ten sprawia, że bezproblemowo możemy wykonać transfer środków w systemie SEPA. Jest to usługa międzynarodowych transakcji, którą dedykuje się krajom uczestniczącym w tak zwanym obszarze SEPA. Obecnie do jej grona zalicza się 36 państw członkowskich oraz ich terytoria zależne, w tym:

  • 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej (w tym Polska i Luksemburg);
  • 3 państwa stowarzyszone w EOG (Norwegia, Liechtenstein oraz Islandia);
  • 2 niezależne kraje (Wielka Brytania i Szwajcaria);
  • 4 mikropaństwa (Watykan, San Marino, Monako oraz Andora).

Jak zrobić przelew w euro z konta złotówkowego?

Jak można się domyślać grupa ta ma na celu ujednolicenie płatności na terytorium Starego Kontynentu. Toteż jedyną akceptowalną walutą jest tutaj pieniądz zjednoczonej Wspólnoty Europejskiej, czyli Euro. A jak wiemy, w naszym kraju nadal obowiązuje polski złoty. W tym miejscu nasuwa się oczywista zależność – konto walutowe a przelew zagraniczny. Na szczęście otwarcie osobnego rachunku walutowego nie będzie tutaj koniecznością, gdyż nastąpi wymiana PLN na EUR.

Przelew SEPA – jak zrobić?

Przelew europejski SEPA bez problemu zlecimy z naszego konta osobistego prowadzonego w PLN. Jak więc przesłać pieniądze z Polski do Luksemburga? Wystarczy poprawnie zmodyfikować parametry transakcji na poniższe:

  1. Numer rachunku: IBAN (składający się z 20 znaków, wliczając w to kod kraju – LU, który jest na samym początku ciągu);
  2. Opcja kosztowa: SHA;
  3. Waluta transakcji: EUR;
  4. Rodzaj przelewu: SEPA.

Ważne! Bez spełnienia tych uwarunkowań, usługodawca określi nasz transfer jako kosztowny i powolny przelew SWIFT!

Ile idzie przelew SEPA?

W tym miejscu przechodzimy do sedna tematu, a mianowicie pytania kiedy dojdzie przelew zagraniczny? W przypadku zlecenia usługi płatniczej z Polski do Luksemburga, przybliżony czas przetwarzania płatności trwa tylko 1 dzień roboczy. Jest to możliwe, poprzez przyjęcie standardu D+1, dzięki któremu nastąpiło ujednolicenie przekazów europejskich. Co sprawia, że proces księgowania środków przebiega w tak ekspresowym tempie? Głównie to, iż banki znajdujące się w sieci SEPA bezpośrednio ze sobą korelują, co oznacza, że nie potrzebują wsparcia pośredników. A Ci są nieodzowni w sytuacji, gdy korzystamy z przelewu globalnego typu SWIFT. Niestety ich obecność znacznie wydłuża procesowanie transakcji, a im większa ilość banków korespondentów tym odbiorca dłużej będzie oczekiwał na pieniądze. Poza tym, korespondenci zwiększają koszty operacji. Co gorsza, prowizje jakie pobierają są niewiadome, toteż nie można precyzyjnie określić, ile finalnie zapłacimy za usługę. Tak więc, wysyłając wewnątrz strefy SEPA, wybierz przelew SEPA!

Oprócz tego jest jeszcze druga kwestia, którą warto rozważyć w kontekście usługi realizacji przelewu z polskiego na luksemburskie konto. Chodzi tutaj o wspomnianą wcześniej metodę wykonania takiego transferu. A tych w dzisiejszych czasach mamy na prawdę sporo. Jako najczęściej używane wymienić: przelew zagraniczny za pośrednictwem banku, przekaz gotówkowy w punkcie agencyjnym czy też innowacyjny przelew online. Wszystkie trzy mają odznaczają się podobnym do siebie czasem wykonania usługi, który wynosi od jednego do maksymalnie dwóch dni roboczych. Tak więc, próbując znaleźć sposób, który będzie gwarantem tak szybkości, jak i opłacalności powinniśmy spojrzeć na drugi mianownik.

Koszt przelewu SEPA

Tym istotnym detalem jest oczywiście to, ile kosztuje przelew zagraniczny? A kierując się chęcią rentowności transakcji powinniśmy z góry wykluczyć dwie pierwsze opcje, czyli: przekaz gotówki u agenta oraz tradycyjny przelew bankowy. Dlaczego, skoro są to popularne formy umożliwiające dokonywanie przelewów międzynarodowych? Zobaczcie sami!

Tak więc, usługa zagranicznego przekazu pieniężnego u agenta ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o pierwsze z nich to tak na prawdę jest tylko jeden. Mianowicie taki, że to wymarzone rozwiązanie dla osób, które w ogóle nie posiadają konta w banku. W ten sposób udając się do najbliższego takiego punktu mogą na miejscu wysłać środki dla adresata za granicę. Z argumentów za to byłoby właściwie na tyle. W tej opcji zdecydowanie przeważają argumenty na „nie”. Najważniejsze z nich to m.in. kiepskie kursy przekonwertowania walut, konieczność stania w długich kolejkach i wysokie ceny przyjęcia usługi.

Decyzja o powierzeniu naszych ciężko zarobionych pieniędzy bankowi w celu zlecenia przelewu do Luksemburga jest bardzo kosztowna. Skąd to stwierdzenie, skoro zdecydowana liczba klientów wykonująca przekazy zagraniczne ma własne konta bankowe? Przede wszystkim z dwóch powodów, czyli: ceny zlecenia usługi oraz kosztu wymiany waluty. Pierwszy z nich jest jeszcze do przyjęcia, gdyż koszt ten waha się w granicach od 0 do 25 PLN. A przedział ten zależy od tabeli opłat i prowizji wybranych przez nas dostawców. Drugi zaś jest najważniejszy, o czym mowa poniżej.

Spread walutowy

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział tablicę przedstawiającą kursy wymiany walut dostępne w bankach. Na pewno pierwszym, co wyraźnie rzuciło się w oczy była ogromna różnica w stawkach. Dlatego dokonując wyboru dostawcy usługi, musimy skupić się głównie na spreadzie walutowym. Czym jest ów spread? Najprościej wytłumaczyć to jako różnicę wynikającą pomiędzy kursem kupna wybranej waluty, a kursem jej sprzedaży. Otrzymany wynik daje nam zysk, jaki zarabia na nas bank, agent czy też firma internetowa. W jaki sposób określa się, czy dany kurs jest dla nas dobry? To proste – im jest wyższy, tym klient więcej straci na wymianie, a im jest niższy, tym więcej zyskuje. Statystyki rynkowe są tu bezwzględne, gdyż najwyższe spready odnotowuje się rzecz jasna w bankach. Najniższe zaś oferują nowoczesne podmioty typu “fin-tech”, które bez dwóch zdań są przyszłością tej branży.

Zobacz, ile idzie przelew z Polski do Luksemburga w TransferGo!

Gdzie od ręki możemy liczyć na szybkie przelewy zagraniczne? Gotowym rozwiązaniem jest firma TransferGo! Ile idzie przelew z Polski do Luksemburga? TransferGo oferuje najkorzystniejsze przelewy zagraniczne zajmujące od kilku godzin do max. 24h roboczych! Jeśli chodzi o rynek to wiodącym liderem w dostarczaniu usług przelewów zagranicznych jest nie kto inny, jak TransferGo! Skąd ta pewność? Jest zaufaną instytucją płatniczą, a z ich usług korzysta szerokie grono klientów. Potwierdzenie tej tezy można znaleźć na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot. Zapraszamy do rejestracji!

TransferGo to prosty sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę bez zbędnych formalności. Wystarczy kilka kliknięć, by założyć konto i skorzystać z pierwszego darmowego przelewu. Wprowadzasz kwotę, wybierasz walutę, wpisujesz dane odbiorcy i gotowe. Dzięki przejrzystości opłat w TransferGo masz pewność, że nie zapłacisz żadnych ukrytych kosztów, a Twój przelew dotrze szybko na wskazane konto.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.